zakupy produktow importowanych z chin najwazniejsze informacje

Na przestrzeni ostatnich dekad Chiny stały się światowym potentatem w produkcji towarów różnego typu. Tekstylia, elektronika, zabawki, wyposażenie domu i ogrodu, drobne AGD – to tylko niektóre kategorie produktów, na których często widnieje napis „Made In China”. Z czym jednak wiąże się zakup produktów importowanych z Państwa Środka? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Produkty importowane z Chin – dlaczego warto zdecydować się na ich zakup? Najważniejsze informacje dotyczące importu

 Produkty importowane z Chin cieszą dużą popularnością wśród sprzedawców z różnych branży. Wbrew pozorom niskie ceny nie są jedynym ich atutem. Dlaczego warto zdecydować się na chińskie towary? Co decyduje o konkurencyjności importu z Chin? Przedstawiamy najważniejsze informacje z tym związane.

  • Tania, szybka i masowa produkcja z Chin

Produkty importowane z Chin kuszą przede wszystkim atrakcyjną ceną. Z jednej strony jest to determinowane tym, że Państwo Środka dysponuje tanią siłą roboczą, która jest zatrudniona w fabrykach. Z drugiej wynika to z faktu, że kraj dynamicznie się rozwija. W efekcie przemysł ma do dyspozycji coraz nowocześniejsze technologie, które podnoszą efektywność produkcji i zwiększają moce przerobowe przedsiębiorstw.

Dostępność atrakcyjnych cenowo produktów jest ważna zwłaszcza w początkowej fazie rozwoju biznesu. Pozwala bowiem przetestować pomysł i zdobyć pierwsze doświadczenia bez konieczności angażowania ogromnych nakładów finansowych.  

  • Korzystne stawki celne

Tekstylia, elektronika, zabawki, wyposażenie dla domu czy też drobne AGD to tylko niektóre kategorie produktów sprowadzanych z Chin, na które obowiązują niskie stawki celne. W połączeniu z tanią produkcją sprawiają one, że zakup towarów importowanych z Państwa Środka nie wymaga ogromnych kosztów. Dzięki temu możesz stosunkowo niewielkim nakładem środków finansowych wyposażyć swój sklep we wszystko, czego potrzebujesz.

  • Różnorodność produktów

Nie bez przyczyny Chiny określane są mianem „fabryki świata”. Produkuje się tu niemal wszystko – począwszy od elektroniki i drobnego AGD, poprzez tekstylia, obuwie i zabawki, na maszynach kończąc. Niezależnie więc od tego, jakie towary chcesz sprzedawać, istnieje spora szansa, że znajdziesz je na rynku chińskim w atrakcyjnej cenie.

Masz specyficzne hobby? Znajomość niszy rynkowej i wykorzystanie potencjału produkcyjnego dostawców z Chin może sprawić, że osiągniesz przewagę konkurencyjną i zbudujesz rozpoznawalną markę.

  • Gwarancja dostaw

Dzięki rozwojowi transportu kontenerowego i budowie magazynów w Europie dostawy chińskich towarów są coraz pewniejsze i szybsze. Nie musisz więc obawiać się, że zamówiony towar nie dotrze do Ciebie w terminie. W razie jakichkolwiek problemów możesz też liczyć na rekompensatę ewentualnych strat, jeżeli ładunek będzie ubezpieczenie.

Prowadzisz sklep stacjonarny lub internetowy? Sprawdź, dlaczego zakup chińskich produktów w GD Poland się opłaca?

 Decydując się na zakup towarów w chińskich hurtowniach znajdujących się w Centrum Handlu Hurtowego GD Poland, możesz wiele zyskać. Po pierwsze, nie płacisz cła. Robią to hurtownicy, którzy sprowadzają towary do Polski. Po drugie, nie musisz załatwiać żadnych formalności związanych z transportem i odprawą celną interesujących Cię produktów.

Po trzecie, to na hurtownikach spoczywa obowiązek weryfikacji rzetelności dostawcy towarów i spedytora odpowiedzialnego za fracht morski. Ty po prostu kupujesz produkty, jeżeli odpowiadają one Twoim wymaganiom. Żeby zamówić interesujące Cię towary, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wszystko załatwisz telefonicznie, kontaktując się z wybranym hurtownikiem. Wszystkie dane kontaktowe wraz z aktualną kolekcją znajdziesz na stronie www.gdonline.pl.

Zakupy produktów importowanych z Chin nie muszą ani wiązać się z ogromem formalności, ani być skomplikowane. Udowadnia to Chińskie Centrum Handlu Hurtowego GD Poland, które w jednym miejscu gromadzi wielu hurtowników sprzedających atrakcyjne pod różnymi względami towary. Chcesz odpowiednio wyposażyć swój sklep? Sprawdź naszą ofertę online.